Biz kimiz ?

Şirketimiz ilk olarak 1980 yılında Ümraniye Küçük Sanayi Sitesi’nde 220 m2 kapalı bina içerisinde 5 kişilik kadrosu ve Kurucumuz Elektrik Mühendisi Sn. Mehmet Akbaba’nın kendi sermayesi ile üretim faaliyetlerine başlamıştır.

Tamamen Yerli Makineler ile Türkiye’ de ilk defa “Telefon Kablosu” üreten ve diğer müteşebbislere cesaret veren firmamız kurucu ve yöneticilerinin özellikle telefon kablosu konusundaki bilgi birikimi şirketin büyümesinin ve bu konuda faaliyet gösteren firmalar arasında yerini almasının etkeni olarak ortaya çıkmıştır.

1983 yılında bugünkü lokasyonumuz olan Gebze tesislerimizin inşaatına başlanırken, aynı yıl ISO 9002 Kalite Sistemi sertifikası ile belgelendirilmiştir.

1987 Yılında aldığı teşvik ile devlet desteğine kavuşan firmamız, kalite ve miktar artırımını öngören makinelerini Modern, Hızlı ve Otomatik olan İthal makineler ile değiştirme imkanı bulmuştur.

Firmamız Telefon kablolarını TSE Standartları ve Türk Telekom A.Ş
Şartnamesi’ ne uygun vasıflarda üretmektedir. En büyük müşterimiz ise T.T. A.Ş. Genel Müdürlüğü’ dür.

Şu anda faaliyetini 11000 m2 açık 6500 m2 kapalı saha içerisinde Gebze tesisinde yürütmektedir.

Başlangıçta 5 kişilik istihdam kadrosuna sahip olan firmamız, bugün dünyanın birçok ülkesinde marka bilinirliği ve ihracatı olan , toplam 3500 damar km/gün kapasite değeriyle üretimine devam etmektedir.

İç piyasadaki ekonomik gelişmeleri yakından takip eden firmamız yurtiçi kablo ihtiyaçlarına yönelik imalatları yanında, ağırlıklı olarak çeşitli Asya, Avrupa, Arap ve Afrika ülkelerine ihracat yapmaktadır.